Stefan Bartik

7,8
1 426 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stefan Bartik

Stefan Bartik aktorem zawodowym był od 1953 roku. Przed kamerą zagrał pierwszy raz dwa lata później. Zaczął rolą Śmigalskiego w "Zemście". Potem były role m. in. Gomuły w "Szkicach węglęm", komisarza policji w "Ewa chce spać", członka bandy we wszystkich trzech seriach o przygodach pana Anatola (najbardziej rozbudowany epizod w "Milionie"), barmana w "Ostatnim strzale", listonosza w "Wolnym mieście", intendenta Kapciuchowskiego w "Żołnierzu królowej Madagaskaru", szynkarza w "Miasteczku", zbójcy w "Tysiącu talarów", sanitariusza w "Sygnałach", złodziejaszka w "Ostrożnie, Yeti!", Brzozowskiego i Czekalskiego oraz Testona w "Walecie pikowym". Pasją jego życia był zawsze teatr. 24 września 1953 roku zdał przed Państwową Komisją dyplomowy egzamin aktorski.

wiesiu9

mogła to byćbiografia , której ten świetny a ktor nie ma - nie wiem dlaczego tak niewiele się o nim mówi i pisze - zaszkodził komuś czy co ?

yohaan2

Zmarł bardzo wcześnie. Nikomu nie zaszkodził. Wspaniały człowiek i świetny, charakterystyczny aktor. W latach 50 tych razem z moim ojcem Eugeniuszem Cichalewskim zorganizowali teatr amatorski przy PSS w Krakowie, gdzie pracowali jako dyrektorzy. Dali kilka premier (repertuar lekki) i po odejściu Bartika na zawodowstwo, teatrzyk padł był.

Janusz_Cichalewski

dzięki bardzo - próbowałem ożywić profil aktora na filmwebie , ale jakoś z marnym skutkiem ...dla mnie to doskonały aktor - wiem że grał w filmach tylko kilka lat - ale każde jego pojawienie się to perełka

yohaan2

zaszkodził? jesteś durniem z zawodu czy przekonania?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones