PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=902}
8,0 32 509
ocen
8,0 10 1 32509
8,7 31
ocen krytyków
Rękopis znaleziony w Saragossie
powrót do forum filmu Rękopis znaleziony w Saragossie

Mam takie pytanie, jakimi scenami różnią się te wersje? Jedna trwa 182 minuty a druga 176 minut, czego brakuje w krótszej wersji?

ocenił(a) film na 10
kos

Absolutnie żadnymi. To jest ta sama wersja. Skąd jednak dodatkowe minuty? W Europie standardem jest wyświetlanie filmu z prędkością 25 klatek (PAL), zaś w USA z prędkością 30 klatek (NTSC). Aby przystosować film europejski do wyświetlania w stanach, dodaje się dodatkowe zdublowane klatki tak, aby nie było ich widać, jednak aby ilość się zgadzała. Następnie się nieznacznie całość wydłuża. Każdy film w konwersji PAL>NTSC, zyskuje więc kilka minut, zaś w przypadku konwersji NTSC>PAL, traci kilka minut. W Przypadku Rękopisu, który jest bardzo długim filmem, ta różnica była na tyle znaczna, aby stworzyć legendę o jakiejś niesamowitej wersji reżyserskiej, ponieważ Coppola i Scorsese, zdobyli film od samego Hasa, ponieważ trudno było dostać wersję reżyserską - na rynek europejski wypuszczono dwie krótsze wersje filmu. Wersja Hasa nie różniła się jednak niczym od wersji wyświetlanej w Polsce, trwającej 177 minut.

ocenił(a) film na 10
woland85

dziękuję za wyjaśnienie, mam jeszcze takie pytanko czy oglądał ktoś z was odnowioną cyfrowo wersję tego filmu, jak się ona prezentuje?

kos

Ta zrekonstruowana wersja to miód malina. Obraz jest wręcz kryształowy!!! Rekonstrukcja to nie tania próba wyłudzenia pieniędzy a faktyczny produkt w najwyżej jakości.
W empikach (w sieci też widziałem w tej cenie) można kupić ten film za 25 zł (wcześniej było 35,90 zł) z serii Mistrzowie Polskiego Kina.
Nie ma innej opcji, jeśli ktoś tego nie ma, to musi zostawić w sklepie 50 zł i wyjść z Rękopisem i Sanatorium pod klepsydrą.

ocenił(a) film na 10
kendo777

również dziękuję za odpowiedź, chciałem się właśnie upewnić, że nowe wydanie nie jest robione po to aby wyciągnąć od ludzi pieniądze

ocenił(a) film na 10
kendo777

Popieram, wykonano kawał porządnej roboty!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones