PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=902}
8,0 32 447
ocen
8,0 10 1 32447
8,7 30
ocen krytyków
Rękopis znaleziony w Saragossie
powrót do forum filmu Rękopis znaleziony w Saragossie

Przed seansem czytałem wiele recenzji i zachwytów, ale to co otrzymałem, stanowi dla mnie znacznie rozczarowanie.
Ten post nie jest próbą wszczynania jakiejkolwiek prowokacji.
W swej nonkonformistycznej postawie, po prostu wyrażam swoją negację, gdyż w najzwyklejszy na świecie sposób, ten film mi się po prostu nie podobał.

Rob_Rock

Jesteś nonkonformistą? I bardzo dobrze. A oglądałeś taki film o kolesiu chorym na autyzm?

ocenił(a) film na 3
PzMowiec

Nie liczyłem na jakikolwiek racjonalny dyskurs.

Jestem nastawiony na zapalczywą zajadłość tylko z racji faktu, że dany film mi się nie spodobał.

Cieszy mnie zatem to, że nie zostałem jak wiedzę zawiedziony.

Rob_Rock

Ty masz podobny gust do mojego taty. A oglądałeś tak ogólnie ten film o kolesiu chorym na autyzm czy nie?

ocenił(a) film na 10
PzMowiec

Fajny temat. Jeden mówi swoje poglądy, a drugi go co post pyta czy oglądał film o kolesiu chorym na autyzm.

Ja też się rozczarowałem tym filmem, bo jak wszyscy krytycy coś chwalą to różnie z tym jest. Nie czytałem recenzji (jak zwykle) i spodziewałem się czegoś zbyt francuskiego (europejskiego), przekoloryzowanego, z jakąś głębią wyssaną z palca itd.

ocenił(a) film na 10
Kamysto

Kocham ten komentarz. Lepiej bym tego nie ujął

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

No to oglądałeś ten film o kolesiu chorym na autyzm czy nie?Chciałbym wiedzieć o co kaman PzMzowcowi.Wiec napisz tak lub nie.

kalifkol

To już 9 lat, a my nadal nie wiemy czy obejrzał film z kolesiem chorym na autyzm.

ocenił(a) film na 10
jojtek12

Jestem cierpliwy , mam nadzieje tylko ,ze nie popadnę w paranoje xd

ocenił(a) film na 9
kalifkol

Typ ewidentnie nie oglądał filmu o tym kolesiu chorym na autyzm. Ale nic nie pisze bo wstydzi się przyznać.

Rob_Rock

Ten film jest jak muzyka symfoniczna na żywo - albo Cię "weźmie od pierwszego kopa" albo jesteś skazany na powolne dorastanie do niej, z tym, że wielu ludzi nigdy nie dorasta wystarczająco . Ty jesteś najwidoczniej z tych drugich i życzę Ci byś zdążył do niego dorosnąć. U mnie ten proces trwa już od 25 lat, widzę postępy i mam nadzieję, że przed śmiercią będę miał jeszcze okazję w pełni "Rękopis" docenić.
Pozdrawiam wszystkich, którym ten film sprawia trudność
w ocenie.

ocenił(a) film na 9
Tips_Senior

Nie ma to jak tolerancyjnie zadzierać nosa...
Polecamy małą czerwoną książeczkę. On też był 'mao dorosły''
Film ciekawszy niż jego zachwyty choć nierówny.

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

To po kiego dałeś 3/10 ?

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

Wydaje mi się że nie byłeś nigdy w takiej sytuacji jak w filmie. Byłem w czymś podobnym i do końca życia zapamiętam budynek w parku i to co znaleźliśmy w środku. Nie żadne straszne rzeczy, tylko dokumenty o historii tego miejsca. Jak zaczarowany czytałem o tym co się tam działo przed laty. Do dzisiaj śni mi się piętrowy budynek, mgła i my małolaty grzebiące w piwnicach.

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

Jak z muzyką klasyczną. Albo dorastasz albo nie. A podobać Ci się nie musi - prawo masz. Dziwi niska ocena.

Rob_Rock

Oczywiście masz prawo tak jak każdy masz prawo do swojej oceny, nie mniej trochę szkoda nie powiedziałeś co ci się w filmie nie poddało tak żeby można było bardziej odnieść się do twojej oceny :)

Rob_Rock

Ok to nie złapałeś fabuły, ale 3 (słaby)? Aktorstwo, dialogi, scenografia, kostiumy - to musi być więcej niż 3.

Nie zrozum mnie źle, też nie zrozumiałem go do końca, a oglądałem dopiero raz. Ale wiem na 100 %, że to jest ten film, który będzie zachwycał bardziej z każdym seansem. Porównanie do muzyki bardzo dobre.

PS: Nie dorosłem do muzyki klasycznej.

Rob_Rock

Ja też bym chciała wiedzieć czy widziałeś ten film o tym kolesiu co ma autyzm.

Rob_Rock

Co z tym filmem z kolesiem z autyzmem?

Rob_Rock

Ponawiam to pytanie:
Widział ten film o kolesiu chorym na autyzm, czy nie?

Nie wyjdę stąd, dopóki się nie dowiem

Rob_Rock

Odpuść sobie filmy. To nie jest dla ciebie. Znajdź sobie coś innego, poważnie.

Rob_Rock

Być może miedzy twoimi rodzicami jest zbyt bliskie pokrewieństwo. Ale to nie jest twoja wina. Pozdrawiam.

Rob_Rock

Najbardziej mnie bawi w tej "recenzji" próba używania przez Ciebie mądrych słów na siłę. Takie trochę grafomaństwo.

Rob_Rock

OK ALE WIDZIALES FILM O GOSCIU Z AUTYZMEM CZY NIE

Rob_Rock

Niech ktoś da tytuł tego filmu o gościu z autyzmem to ja zobaczę i wam opowiem o czym jest

ocenił(a) film na 10
carolotta

1 miejsce w Google na zapytanie "film o gościu z autyzmem" podaje tytuł "ŚUBUK" Może od tego zacząć??? ;) https://www.filmweb.pl/film/%C5%9Aubuk-2022-867491/descs

Teofil_2

Wątek zaczyna się 10 lat temu, a Śubuk jest z 2022, czyli logika przeczy. Ja strzelałbym najłatwiej, palcami, czyli wychodzi RAINMAN z 1988.

Rob_Rock

To oglądałeś ten film z kolesiem chorym na autyzm, czy nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones