PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=902}
8,0 32 509
ocen
8,0 10 1 32509
8,7 31
ocen krytyków
Rękopis znaleziony w Saragossie
powrót do forum filmu Rękopis znaleziony w Saragossie

O qurde!

ocenił(a) film na 10

Wczoraj zobaczyłem w sklepie odnowioną wersję cyfrową. Nie miałem forsy nawet na te 35 zł , ale dzisiaj dostałem wypłatę. Jestem po piwie i nie pojadę autkiem, ale jutro JĄ dostanę.Oby, bo była tylko jedna. Trzymajcie za mnie kciuki wszyscy, którzy kochacie "Rękopis ..."

ocenił(a) film na 10
Witek_9

i co kupiles?ja mialem to samo miesiac temu kupilem ostatnia tez po rekonstrukcji super wydanie z ksiazeczka.

ocenił(a) film na 10
kinomax123

Kupiłem. Na dodatek ; ponieważ lud polski obecnie nie przepada za filmami w których nie zabija się 100 osobników na minutę i nie pokazuje się żeńskich narządów płciowych przez szkło powiększające, jakiś szef z supermarketu przecenił to na 25 zł. Film jest świetnie odnowiony, tam gdzie były ciemne plamy widać szczegóły, itd., wszystko jest OK. Ale ... chyba tak polubiłem zniszczoną kopię tego filmu że zostawiłem sobie jedną starą wersję. W tej starej, kontrastowej, z głębokimi cieniami wersji jest moim zdaniem więcej czegoś tajemniczego. Nie potrafię tego nazwać, być może oglądałem to za dużo razy a przyzwyczajenie jest podobno drugą naturą człowieka :) . A jeszcze taka ciekawostka; na e-Mule jest "Rękopis" z hiszpańskim dubbingiem. I jest dłuższy o ok. 7 minut od wszystkich polskich wersji. Obejrzałem wersję polską i tą "hiszpańską" jednocześnie na dwóch monitorach i nic w polskiej nie brakuje, ani w hiszpańskie nic nie ma więcej. Pozostaje taka możliwość że "hiszpańska" jest wolniejsza. Myślę że tak jest, tego się nie zauważa oglądając, ale już po kilku minutach "hiszpańska" jest dłuższa o kilkanaście sekund. To tak trochę nie na temat ale może zaciekawi podobnych do mnie fanatyków "Rękopisu" :)

Witek_9

prawdopodobnie dlatego, że na jednym nośniku została nagrana z przeplotem 24 klatki/s. a na drugim 25 kl./s.

Witek_9

No tak, z tymi klatkami zazwyczaj bywa tak, że na filmie robi się aż kilka minut różnicy a człowiek nie jest w stanie tego odczuć.
Naprawdę dopiero teraz kupiłeś wersję odnowioną cyfrowo? Już kilka lat temu wyszła w kolekcji Mistrzowie Polskiego Kina razem z książeczką (ok 100 s) o Cybulskim. Nowa jest na blu-ray, ta sprzed 3 lat na dvd. Ale obie są takie same, po rekonstrukcji.
Rozumiem, że masz taką wersję: http://www.empik.com/rekopis-znaleziony-w-saragossie-has-wojciech-jerzy,p1083237 101,film-p
3 lata temu wyszła taka: http://www.empik.com/rekopis-znaleziony-w-saragossie-has-wojciech-jerzy,p1043667 096,film-p
i była pierwszym wydaniem tego filmu na dvd w Polsce. Do tego odnowili cyfrowo.
Za to w tej nowej kolekcji pierwszy raz wyszła Ziemia Obiecana odnowiona cyfrowo (zdaje się, ze to wersja z 1974 roku, czyli dużo lepsza):
http://www.empik.com/ziemia-obiecana-wajda-andrzej,p1083237244,film-p
Niestety nie mam jeszcze odtwarzacza Blu-ray, więc nie mam jak tego filmu odtworzyć, ale wkrótce się zaopatrzę.
A starą wersję Rękopisu skąd masz? VHS, czy ściągnięte z sieci?

ocenił(a) film na 10
kendo777

Mam tą (tę?) co wyszła 3 lata temu. A starą wersję? Chyba miałem wszystkie wersje, które można było zdobyć przez ostatnie kilkanaście lat. Miałem nawet niemiecką wersję (jeszcze na VHS) ale ją przypadkowo skasowałem (na taśmie magnetowidu). A tych
"nowszych" to przykro mi powiedzieć ale miałem tyle, że musiałem je gdzieś upchnąć bo się już nie mieszczę w pomieszczeniu powyżej którego reszta rodziny grozi mi śmiercią za jakikolwiek nośnik video. Zresztą rzeczywiście mam chyba coś na tym tle bo zbieram też wszystkie "zagraniczne" (tzn. z obcym dubbingiem) wersje naszych narodowych przebojów. Nie tylko mam rosyjskie, ukraińskie wersje "Potopu", "Ogniem i mieczem" ale "Krzyżaków" po niemiecku i po węgiersku. A przed chwilą obejrzałem "Con sangre y fuego" czyli "Ogniem i mieczem" po hiszpańsku. A za chwilę obejrzę sobie "Starą Baśń" po francusku. A tu taka ciekawostka; nasza "Stara Baśń" nazywa się po francusku ... "Ogniem i Mieczem". Dosłownie piszę teraz z czołówki filmu; "Fire and Sword". No czyli niby po angielsku ale co Francuz wymyśli to Polak polubi.

Witek_9

Była wersja Rękopisu na Video CD nawet. :)
Mam w komputerze zapisane zdjęcie z okładką. Kiedyś przypadkowo w sieci znalazłem, zaskoczyło mnie to i zapisałem.
Ale nie mogę wkleić linka do foty, bo nie wiem gdzie to było.

Witek_9

Dobra, wrzuciłem do sieci fotę. Zaskoczenie? :)
http://images63.fotosik.pl/563/0171ea8fa7d7ebe3.jpg

ocenił(a) film na 10
kendo777

PS. Jak masz film w dużej rozdzielczości lub w 3D i nowy model telewizora to jest wyjście. Te nowe TV mają z reguły wejście na zewnętrzny dysk twardy. Skopiuj to na dysk i sobie obejrzysz. Zwykłe płyty DVD to nic bo nagrywarki mają ograniczoną ilość linii (chyba 576 w pionie) i gubią HD a o 3D nie ma nawet mowy bo tam potrzeba kilka razy więcej informacji. A jeszcze niedawno była w sieci (w eMule) wersja "Bitwy warszawskiej" w 3D.

Witek_9

Zapomniałem o jednym wydaniu. Rękopis znaleziony w Saragossie i Sanatorium pod Klepsydrą mają już 3 wydania. Bo oprócz tej nowej wersji na blu-ray i Mistrzów Polskiego Kina wyszedł ostatnio taki box: http://www.empik.com/wojciech-jerzy-has-kolekcja-has-wojciech-jerzy,p1061279415, film-p?reko=empik

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones